cs |  en | 

Kurzy

Průvan ve skříni - kurzy zaměřené na up-cykling vašich starých věcí        

                                  

       

 

 

 

Catherinettes – nebo-li Kateřinky- byly označovány pařížské švadlenky a modistky, neboť sv. Kateřina je i patronkou švadlen a pomocnicí v nouzi. 

Staňte se i Vy jednou z nich a ušijte sobě i svým blízkým svůj vlastní originál. Udělejte radost nejen sobě, ale i druhým. Přírodní materiály zajístíme dle předloženého vzorníku nebo si přinesete svůj vlastní, pomůžeme s výběrem, zajdeme se Vámi do obchodu s metráží. Stroje značky Brothers, včetně overlocku, jsou u nás samozřejmě k dispozici. 

Kde: V ateliéru Green dressmakers sustainable fashion , U zelených krejčových v Kateřinské ulici 10 v Olomouci, v areálu bývalého kláštera Voršilek, které školu šití a ručních prací zde také v 19. a 20. století provozovaly.                 


Jak se přihlásit: e-mailem na info@greendressmakers.cz


Kurzy pro děti a dospívající

Kateřinka start:

 

Pro začátečníky: Od 5-8 let – 45 minut týdně 4 dílny za měsíc
Základní kurz - úvod do ručních prací, ruční šití, ušití drobného výrobku, vše hravou formou s panenkou Káťou.
Cena: 630 ,- CZK, včetně zapůjčení zástěrky, látek, knoflíků, patentek atd. Na přání možno kombinovat s kurzem pletení pro začátečníky.Termín: dohodou


Katka start

 

Pro začátečníky: Od 9-15 let – 60 minut týdně 4 dílny za měsíc
Základní kurz – úvod do ručních prací, základy šití na stroji, žehlení, možnost ušít si i složitější výrobek. Na přání i možnost kombinovat s kurzem pletení.
Cena: 840,- Kč
Termín: dohodou

  


Dílny pro dospělé

Na základě zkušeností z předchozích kurzů otvíráme kurzy vždy pro dvě účastnice/dva účastníky. Sladíme lépe termíny a postupujeme rychleji kupředu.

Kateřina start   

Pro všechny věkové kategorie 90 minut týdně 4 dílny za měsíc.
Úvod do práce se střihy, úvod do materiálů, základy techniky šití na stroji, popřípadě v rukou, Ušít jednoduchý výrobek, např. tašku, pouzdro na mobil nebo brýle, polštářek atd. 
Cena: 1 500,-CZK - 
Termín: dohodou

Každá další hodina  navíc 200,-CZK 


Kateřina II pro pokročilejší švadleny a krejčí   

 

Pro všechny věkové kategorie - 120 minut týdně 4 dílny za měsíc. Detailnější práce se střihem, možnost upravit střih, evenutálně zhotovit svůj vlastní ,náročnější druhy zpracování, možnost naučit se ušít i složitější výrobek.
Cena za 1 měsíc: 120 minut týdně, 4 dílny za měsíc: 1990,-CZK. 
Termín: dohodou

Každá další hodina navíc: 250,-CZK